İktidarsızlık erkek cinsine yönelik hem psikolojik hem de fizyolojik yönleri olan çok yönlü bir rahatsızlıktır. Cinsel hayatın insan hayatındaki önemi bilimsel çevreler tarafından tescillenmiş olup bu alandaki herhangi bir olumsuzluğun da ciddiyetle ele alınması gerekli görülmektedir. İktidarsızlık türleri ve ilgili tedavi yöntemleri ile ilgili geniş alt başlıklar açarak zengin bir içerik hazırladık. Yazımız bu alanda yoğun olarak gelen soruların da cevaplandırılmasına yardımcı olmak amacıyla kaleme alınmıştır. İktidarsızlık tedavisi hakkında detaylı bilgiler için sitemizi hemen incele. Cinsel ilaçlar ve sağlık ürünleri hakkında detaylı bilgiler yazının devamında.

İktidarsızlık Nedir?

Çoklu ve farklı sebepler nedeniyle erkeğin cinsel ilişki esnasında yeterli sertleşme ve fonksiyonu yerine getirememesi durumudur. Tıbbi olarak “ erektil dizfonksiyon” olarak isimlendirilip çeşitli türleri de söz konusudur.

İktidarsızlık Türleri ve Tedavi Yöntemleri

Pek çok kişi tarafından yanlış olarak bilinen bir durum ise iktidarsızlığın her bireyde aynı şekilde belirtilerde gerçekleşiyor olmasıdır. Oysaki iktidarsızlık yaş, hormon, çeşitli hastalıklar ve psikolojik sebepli de gerçekleşebilmektedir. Aşağıda sizler için iktidarsızlık türleri ve sebeplerini açıklamış bulunmaktayız:

Şeker Hastalığı Kaynaklı İktidarsızlık: Pek çok kişi bilmez fakat şeker hastalarının istatiki olarak neredeyse %50’sinin iktidarsızlık problemiyle karşı karşıya olduğu bilimsel olarak ortaya konulmuştur. Uzmanlarca bu durumun ortadan kaldırılması ise şeker hastalığına sebebiyet veren yaşam alışkanlıklarının sonlandırması ile mümkün görülmektedir.

Nörojenik İktidarsızlık: İktidarsızlık problemi yaşayan kişiler bu durumun diğer bedensel aktörler ve fonksiyonlarla da ilgili olduğunu bilmeliler. Zira penisin ereksiyon için sağlıklı komutu alması yai ilgili sinir hücrelerinin uyarı sinyalini sağlıklı alıyor olması gerekli koşullardandır. Sırt ve omurilikteki ilgili sinir deformasyonları da penise sağlıklı uyarıyı vermeyeceklerinden iktidarsızlık olasılığını ortaya koyacaklardır. Bu durumda ise omurga, prostat ve hatta idrar kesesi ameliyatları sorunun çözülmesi için zorunlu hale gelebilmektedir.

Endokrinolojik İktidarsızlık ( Hormonal İktidarsızlık): Cinsellik için testestoron ve östrojen hormonlarının dengede, yeterli seviyede salgılanıyor olunması oldukça önemlisidir. Bu hormonları yetersizliği de hormonal iktidarsızlık rahatsızlığına sebebiyet verecektir. Her iktidarsızlık türünde olduğu gibi bu türün de tedavi içeriği farklı olacaktır. Şok dalga tedavisi ( LSWT) ile bu tür iktidarsızlık problemi tedavi edilmektedir.

Psikojenik İktidarsızlık: Bedensel, fizyolojik herhangi bir belirti olmayıp tamamen psikolojik sebepli iktidarsızlık türüdür. Günümüz hayatının yoğun stresli içeriği ve bazen de karşı cinlerin anlayıştan uzak tavırları, geçmişte yaşanmış travmalar sebepli yaşanan iktidarsızlık türüdür. Çözüm yolları ise kişilerin hayat anlayışlarına göre çeşitlilik göstermekte. Cinsel terapist en sık görülen çözüm yollarından olup günümüzde hiç azımsanmayacak seviyede yoga ve meditasyonun da oldukça başarılı çözüm sebebi olduğu kayda girmiş bulunmaktadır.

Venojenik İktidarsızlık: En yoğun olarak (%30-%70 Aralığında) görülen iktidarsızlık türüdür. Ereksiyon sırasında damarların kanın penise çıkmaması ile ilgili fizyolojik dengesizlik oluşması sonucu gerçekleşir. Şeker hastalığı kaynakla iktidarsızlık probleminin çözümünde kullanılan şok dalga tedavisi (LSWT) bu türde de kullanılan tedavi yöntemini oluşturmaktadır.

İktidarsızlık çözüm

Erkeklerde İktidarsızlık Nasıl Anlaşılır?

Yetişkin erkeklerin en can sıkıcı sorunlarından olan ve günümüzde geçici veya uzun soluklu pek çok kişide görülen iktidarsızlık aslında sinyallerini önceden vermeye başlamaktadır. Önemli olan bunu fark edince kompleks yapmayıp uzmana başvurmak ve gerekli testleri yaptırıp yönlendirmelere de kulak verebilmektir. Viagra 30 lu tablet ürünleri tedavinin ilk aşamasından itibaren en etkili çözüm ortaklarıdır.

Erkeklerdeki bu sorun ise en basitiyle süregelen ereksiyon süresinin azalması ve sertleşme problemleri ile kendini en belirgin olarak koymaktadır. Geç kalmadan hekime başvurmak se olası hastalıkların tetikçisi olup olmadığının tespiti ve erken tedavi ile ilgili durumun geri dönülmez hal almadan çözülmesi için önemlidir. Kamagra jel gibi cinsel ürünler sorunun çözümü için en etkili eczane tavsiye ürünleridir.

Erkeklerde iktidarsızlık Testleri

İktidarsızlıkla ilgili medikal ve pek çok tedavi çözüm yolları günümüzde olmakla birlikte iktidarsızlık probleminin tespiti için de testler söz konusudur. Bunları sizler için aşağıda sıralamış bulunmaktayız:

1) Hormonal Testler: İktidarsızlık testosteron ve östrojen hormonlarının yeterli salgılanmaması ile ilgili de ortaya çıkabilen türe sahip olduğu dan bu hormonların sağlıklı salgılanıp salgılanmadığı ortaya koyan testler bize iktidarsızlık ile ilgili bilgi vermektedir. Serum testosteron düzeyinin ölçülmesi yoluyla durum hakkında analiz imkânı veren testlerdir.

2) Biyokimyasal Testler: Özellikle şeker hastalığı ve kan dolaşımını etkileyen çoklu hastalıkların tespiti ile ilgili testlerdir. İktidarsızlığı tetikleyen hastalıkların varlığının olup olmadığının tespiti amaçlamaktadır.

İktidarsızlık Problemi İçin Hangi Doktor Gidilir?

En sık merak edilen sorularda biri olan iktidarsızlıkla ilgili hangi doktora gidilmeli sorusunun aslında çoklu cevabı vardır. Birinci ve en önemli başvurulacak hekimler, uzmanlar ürologlar ve androloglardır. Bunun yanı sıra tanı ve tedaviye yardımcı olacak yan destekler ise duruma göre nörolog ve psikoterapistler de sürece dâhil olan uzmanlardandır.

İktidarsızlık Olmadan Önleyici Tedbirler Alın!

Yazımız da tedavi türleriyle birlikte iktidarsızlığın ne tür bir hastalık olduğu ve türlerine de oldukça geniş kapsamlı bilgi vermeye çalıştık. İktidarsızlıkla ilgili psikolojik ve tıbbi pek çok da tedavi yöntemleri olduğunu da ortaya koyduk. Fakat daha da önemlisi iktidarsızlığı sebep olan etken, sebeplerden uzak durarak hiç de bu rahatsızlıkla karşılaşmama veya kısa mesafede üstünden gelme önleyici durumların da söz konusu olduğu bilinmelidir.

Yani sağlıklı beslenerek, psikolojimizi olağanca sağlıklı tutacak ortam ve davranışlarda bulunarak da kolaylıkla bu rahatsızlığı aşmak mümkündür. Bunun için sağlıklı beden ve psikoloji dengesi için elimizden geldiği kadar yaşamımızın standartlarını iyileştirmemiz önemli bir adım olacaktır.

Eczane Ürünleri Cinsel İlaçlar

Cinsellik herkesin hayatında büyük yer kaplayan bir faktördür. Kadın ve erkeğin birbiriyle güçlü iletişim kurmasında, birbirine güvenmesinde ve aradaki bağın kuvvetlendirilmesinde cinselliğin rolü büyüktür. Topluma göre cinsellik sadece erkeğin ihtiyacıymış gibi görülse de, aslında kadın için de oldukça önemlidir. Cinsel konuda bilinçli olmak çok önemlidir. Sadece boşalma ve zevk alma konusunda değil, korunma konusunda da erken bilinçlenmek çok önemlidir. Eczane ürünleri blog sitemizden tüm cinsel ilaçlar hakkında bilgi edinmek sitemizi hemen incele uzman yazılarının devamını oku. İnsanların hayatlarındaki cinsel yaşam her zaman güzel gitmeyebilir. Cinsel yaşam olduğu kadar, cinsel sorunlar da olabilir. Cinsel sorunlar kadında da erkekte de görülebilir. Cinsel sorunlar olduğu sürece cinsel yaşamınız istediğiniz gibi gitmez. Cinsel sorunları çözmenin en güzel yolu, bir uzmanla görüşerek ilaç kullanmaya başlamaktır. İlaçların haricinde bazı sorunların çözümü için cinsel terapiler yeterli olacaktır.

Cinsel Sorunlar Nelerdir?

Cinsel sorunlar her zaman ertelenir ya da küçümsenir. Ancak aslında mutsuz olmanızın temel sebebi, cinsel hayatınızda görmezden geldiğiniz sorunlar olabilir. Cinsel hayatınızda ortaya çıkabilecek sorunlar şu şekilde sıralanabilir; Bunlar cinsel sorunlar arasında sayılabilir. Genelde erkekler için cinsel ürünler satıldığı sanılabilir fakat kadınlar için de çeşitli cinsel ürünler mevcuttur. Siz de cinsel hayatınızdaki sorunu doğru bir şekilde tespit etmeli ve hemen doğru ilaca başlamalısınız. Böylece cinsel hayatınız normal bir düzene döner.

Erken Boşalma Sorunu

Maalesef erkeklerin çoğunda olan bu sorun hayatınızı kâbusa çevirebilir. Erken boşalma sorununda erkek, birleştikten birkaç dakika sonra hemen boşalır. Kadın zevk alamaz ve istediği tatmin seviyesine ulaşamaz. Erkeğin bir daha sertleşebilmesi için de uzun zaman gerekebilir. Bu da kadının mutsuz olmasına, erkeğin de utanç duymasına sebep olur. Erken boşalma sorununa çözüm olarak sunulan geciktirici ürünler büyük ölçüde yardımcı olabilmektedir.

Sertleşememe Sorunu

Sertleşememe, diğer adıyla iktidarsızlık problemi de çoğu erkekte görülen bir sorundur. Bu sorunu olan erkekler, normal bir süre içerisinde boşalırlar fakat bir türlü erekte olamazlar. İki ilişki arası ya da ilk ilişkiye hazırlık hep çok uzun sürer. Erkek bir türlü odaklanamaz ve sertleşemez. Kadın hep bir beklenti içinde olur. İlişkiye bir türlü başlanamaz ya da biten ilişkiden sonrası gelmez. Sertleştirici ilaçlar bu anlam da erkeklere kesin çözüm sunan sağlık ürünleridir.

İlişkide Küçülme Sorunu

İlişki esnasına penisin küçülmesi problemidir. Bu problemin temeli genelde psikolojiktir. Bu problem için öncelikle cinsel terapiste başvurmalısınız. Derdinizi açık bir şekilde anlatmalısınız. Psikolojik bir sorununuz yoksa, doktorla görüşmelisiniz. Bunun için size uygun ilacı yazacaktır. Sorununuz fizyolojikse, düzenli ilaç kullanımıyla iyi olabilirsiniz.

Vajinal Kuruluk

Kadınlarda görülen ve cinsel ilişkiyi resmen engelleyen bir problemdir. Vajinal kuruluk probleminin sebebi fizyolojik ya da psikolojik olabilir. Fizyolojik sebep olup olmadığını öğrenmek için, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına muayene olmalısınız. Sorun fizyolojikse, bunun için belli ilaçlar yazacaktır. Ayrıca cinsel ilişkide mutlaka kayganlaştırıcı kullanmalısınız. Vajinal kuruluğun sebebi psikolojik de olabilir. Bir türlü odaklanamıyor olabilirsiniz. Bunun için yine cinsel terapi desteği almalısınız. Cinsel terapi alırken de gene ilişkilerinizde kayganlaştırıcı kullanmaya devam etmelisiniz.

Vajinismus

Kadınların %90'ında görülen bir problemdir. Cinsel ilişkiyi imkânsız kılar. İlk ilişki korkusudur. Halk arasında duyulan söylentiler yüzünden kadın, cinsel ilişkiyi çok ayıp, günah ve acı verici bir eylem olarak algılar. Bu yüzden de ilk ilişkide kendini çok kasar ve vajina, penisi kabul edemeyecek kadar kilitlenir. Bu sorun tamamen psikolojiktir. Böyle bir sorununuz varsa ve vajinanızın fizyolojik yapısı normalse, kesinlikle bir cinsel terapistten yardım almalısınız.

Cinsel İsteksizlik

Hem kadında hem de erkekte görülen bir sorundur. Bir tarafın cinsel anlamda isteksiz olması, karşısındakini de kendinden soğutur. Böylece çiftler mutsuz olur ve cinsel soğukluk kaçınılmaz olur. Cinsel ilişki olmadan bir ilişkinin yürümesi çok zordur. Çiftler birbirine uzak kalır ve aradaki bağ git gide zayıflar. Bunun için doğal ilaçlar kullanabilirsiniz. İlaçlar haricinde cinsel istek arttırıcı yiyecekler tüketebilirsiniz.

Aşırı Cinsel İstek

Yine hem kadında hem de erkekte görülen bir sorundur. Cinsel isteksizliğin aksine, bir türlü tatmin olamama problemidir. Bu sorunun çözümü için de bitkisel ilaçlar kullanmak gerekir.

Cinsel Ürünler

Tüm bu sorunların çözümü için, eczanede satılan cinsel sağlık ürünleri vardır. Bu ürünler sayesinde artık cinsel yaşamınız düzene girecek ve kâbusunuz olan sorunlar sizi terk edecektir. Cinsel sağlık ürünleri arasında şunlar sayılabilir; Geciktirici spreyler Performans arttırıcı ürünler Penis sertleştirici ürünler Afrodizyak parfümler Kayganlaştırıcı jeller İstek arttırıcı ürünler Bunlar cinsel performansınızı mükemmel bir şekilde etkileyecek ve cinsel yaşamınız artık kâbus olmaktan çıkacak. Size uygun ürünü bulup deneyin ve etkisini hemen görün.

Geciktirici Spreyler

Geciktirici spreyler, erken boşalma sorununa birebir çözümdür. Kullanımı kolaydır ancak dikkatli olmalısınız. Penis başının tamamına sıkmalısınız. Bir kullanımda 3 kez püskürtmelisiniz. Bir süre bekleyip ilişkiye girebilirsiniz. Dilerseniz kullandıktan sonra penisinizi yıkayabilirsiniz fakat buna gerek yoktur. Geciktirici spreyler, vajinaya zarar vermez. Uygun kullanım zamanı ise, cinsel ilişkiden 20 dakika öncedir. En geç 30 dakika öncesinde uygulamalısınız. Bu şekilde yeterli verimi alabilirsiniz.

Performans Arttırıcı Ürünler

Bu tarz ürünler hap ya da krem şeklinde olabilir. Performans arttırıcı ürünler, takviye ürünü gibidir. Sizin daha enerjik ve güçlü olmanızı sağlar. Erkeklerin kullanabileceği bir üründür. Bu ürün sayesinde partnerinizi eskisinden daha mutlu hissettirebilirsiniz. Kendiniz ya da partneriniz cinsel performansınızdan memnun değilse, kesinlikle cinsel performans arttırıcı ürünler kullanmalısınız.

Penis Sertleştirici Ürünler

İktidarsızlık problemi için bir mucize olan sertleştirici ürünler, cinsel hayatınıza yeni bir boyut getirecek. Penisiniz bir türlü sertleşmiyorsa, mutlaka sertleştirici kullanmalısınız. Sertleştirici ürünler sayesinde, hem iki ilişki arasındaki süre kısalacak, hem de cinsel ilişkiye daha çabuk adapte olabileceksiniz.

Afrodizyak Parfümler

Afrodizyak parfümler, cinsel isteksizlik yaşayan kadınların isteğini yerine getirmek içindir. Erkekler tarafından kullanılır ve kadının üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Bu tarz parfümleri kullanarak partnerinizi daha istekli hale getirebilirsiniz. Bu parfümlerin farklı çeşitleri vardır. Fakat parfümü herhangi bir yerden almamalısınız. Afrodizyak parfümler mutlaka eczanelerden satın alınmalıdır. Bu tarz ürünler alırken eczaneden başka yerlere güvenmemelisiniz.
Kayganlaştırıcı Jeller
Kayganlaştırıcı jeller artık her yerde satılıyor. Cinsel birleşmeyi kolaylaştırmak için üretilen ürünlerdir. Özellikle kuruluk sorunu olan kadınlar ya da kendini çok kasan kadınlar için ideal ürünlerdir. Kayganlaştırmak için kayganlaştırıcı jeller haricindeki ürünlere yönelmemelisiniz. Vazelin, bebe yağı ya da nemlendirici kremler vajinanın enfeksiyon kapmasına sebep olabilir. Bu yüzden iyi bir markanın kayganlaştırıcı jeli her zaman işinizi görecektir. Kayganlaştırıcı jellerin çeşitleri de vardır. Aromalı ya da güzel kokulu alternatifleri mevcuttur. Bunların haricinde bitkisel, kokusuz ve renksiz ürünler de vardır. Hem vajinal hem de anal ilişki için kullanılabilir.
İstek Arttırıcı Ürünler
Hem kadından hem de erkekte görülebilen cinse isteksizlik problemi, oldukça mutsuz bir hayata sebep olabilir. Cinsel isteğinizin yani libidonuzun artması için mutlaka cinsel istek arttırıcı ürünler kullanmalısınız. Bu ürünler hap şeklindedir. Eczacınızın talimatına göre düzenli kullanarak şahane bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz. Cinsel Ürünler Eczane Satış Sitesi: https://www.eczaanetrendi.com/ Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat