Bitkiler ve bitkisel ürünler yüzyıllar boyunca toplumlar tarafından tedavi amaçlı olarak kullanılmıştır. Birçok insan sindirim, soğuk algınlığı, anksiyete, tansiyon ve kalp hastalıklarında çeşitli bitkisel takviyeler ve vitaminler kullanmıştır. Son yıllarda sağlıklı yaşam adı altından doğal olan ürünlere ilgi daha çok artmıştır. Bitkisel ürünlerin bilinçli kullanılması halinde obezite, kabızlık, kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudun bağışıklığı artmaktadır. Bitkisel ürünler zararlı mı? Detaylı bilgi için devamını oku.

Bitkisel Ürünler Ve İlaçlar

Günümüzde bitkisel ürünler insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor. Doğru kullanılması halinde faydaları söz konusu olurken bazı durumlarda ciddi tehlikelere neden olabiliyor. Doktorlar tarafından yapılan açıklamalara göre bitkisel ürünlerin ilaçlardan daha güvenilir olmadıkları ortaya çıkmıştır. Çünkü bitkisel ürünler kullanılmadan önce herhangi bir teste tabi tutulmadıkları için insan sağlığına zarar verebilir.

Bitkisel Ürünler Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Bitkisel ürünler sağlıklı bireylerde destek amaçlı kullanılması halinde herhangi bir problem söz konusu olmazken kronik rahatsızlığı olan bireylerde sorunlara neden olabilir. Bitkisel ürünler kullanırken dikkat edilmesi gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Bitkisel ürünler üzerinden doğal olduğunu belirten bir etiketin olması onun güvenli olduğu anlamına gelmiyor.
  • Bitkisel ürünlerin bir ilaç olarak düşünülmesi ve doğru kullanılmaması halinde sorunlara neden olabilir.
  • Emziren anne ve hamile kadınlar bitkisel ürünler kullanırken dikkatli olmaları gerekir.
  • Bazı bitkisel ürünler içinden birçok mikroorganizma ve diğer maddeler yer alıyor.

Bu hususlara dikkat edilerek bitkisel ürünlerin tüketilmesi veya ürün kullanılmadan önce doktordan destek alınması oldukça önemlidir.

En Çok Kullanılan Bitkisel Ürünler

Bitkisel ürünlerde dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri de ürünlerin içeriğidir. Reçeteli bir ilacın piyasaya sürülmesi için gerekli test ve onay süreci söz konusu olurken bu durum bitkisel ürünler için geçerli olmuyor. Bitkisel ürünler içinden en çok tüketilenler ise; ekinazya, ısırgan otu, sarımsak, sarı kantaron, ginseng, ginko, alıç, meyan kökü ve aloe oluyor.

Bitkisel Ürünlerin Karaciğere Etkisi

Bitkisel ürünlerin fazla miktarlarda ve doğru kullanılmaması halinde insan sağlığına zara verebilir. Özellikle bazı bitkisel ürünler ilaç gösterdiği için ilaç kullanılması halinde etkileşim yaparak karaciğere zarar verebilir. Ayrıca bitkisel kaynaklı ürünlerde onlarca fazla madde ve bileşik bulunuyor. Bilim insanları tarafından bu bileşenlerin bazıları belli iken bazıları ise tespit edilmeye çalışılıyor. Bitkisel ürünler içinde yer alan metaller, mikroorganizmalar ve etiketsiz ürünler kullanırken dikkatli olunması gerekir.

Bitkisel Zayıflama Çayları

Destek veya tedavi amaçlı kullanılan yüzlerce bitkisel ürün bulunuyor. Bu ürünlerin içinde bitkisel çaylar, snameki, papatya türleri, kondriotin sülfat, efedra ve melatonin oluyor. Kullanılan bitki çayları bağırsaklarda bulunan tüycüklerin kasılmasını sağlayarak karnın düzleşmesine yol açıyor. Sınameki denilen bitkisel ürün ise vücutta bulunan suyun hızlı bir şekilde atılmasını sağlıyor. Bu ürünün fazla kullanılması halinde ise besin öğelerinin emiliminde sıkıntı yaratabilir.

Bitkisel Papatya Çayının Etkisi

Doğada bulunan bazı bitkisel ürünlerin gelişi güzel toplanıp bitkisel çay olarak kullanılması kimi zaman ciddi zehirlenmelere neden olabilir. Bunlara en iyi örnek ise doğada bulunan mantarların toplanıp tüketilmesi sonucunda yaşanan sıkıntılar televizyonlarda yer alabiliyor.

Papatya türlerinin bazılarından migren, soğuk algınlığı ve hatta böcek öldürücü etkisi nedeniyle de kullanılıyor. Yaprak şeklinde kullanılan bitkisel çayların da 3 dakikadan daha fazla demlenmemesi gerekir.

Çünkü uzun süreli yapılan demlemede ağır metallerin oranını da artacaktır. Gerek aroması gerekse renkleriyle sıklıkla tercih edilen bitki çaylarının doğru kullanılması halinde kan basıncını ve şekerini de düşürür.

Yaşlılarda Bitkisel Ürünlerin Kullanılması

Bazı hastalık durumlarında bitkisel ürünlerin kullanılması güvenli olmadığı gibi ciddi sorunlara da yol açabilir. Özellikle yaşlı olan kimselerde bu durum daha fazla tehlike oluşturabilir. Bitkisel ürünler kullanırken hastalığı olan yaşlıların daha dikkatli olması gerekir.

Kanser, şeker, prostat, kanama problemi olanlar, parkinson, hipertansiyon, kalp, felç, tiroit hastalığı olanlar, bağışıklık sistemi zayıf olanlar, göz tansiyonu, sara ve karaciğer hastalığı olan kişiler bitkisel ürünleri kullanırken mutlaka doktora görünmeleri gerekir. Özellikle böbrek ve diyaliz hastaların kan basıncı ve pıhtılaşma üzerine olumsuz etkileri nedeniyle kişileri sağlığına zara verebilir.

Ayrıca bazı bitkisel ürünler kullanırken ilaçlarla beraber kullanılmaması da unutulmamalıdır. Bu bitkisel ürünlerin kullanılması sonucundan kişilerde bazı yan etkiler de meydana gelebilir.

Eczane Ürünleri Cinsel İlaçlar

Cinsellik herkesin hayatında büyük yer kaplayan bir faktördür. Kadın ve erkeğin birbiriyle güçlü iletişim kurmasında, birbirine güvenmesinde ve aradaki bağın kuvvetlendirilmesinde cinselliğin rolü büyüktür. Topluma göre cinsellik sadece erkeğin ihtiyacıymış gibi görülse de, aslında kadın için de oldukça önemlidir. Cinsel konuda bilinçli olmak çok önemlidir. Sadece boşalma ve zevk alma konusunda değil, korunma konusunda da erken bilinçlenmek çok önemlidir. Eczane ürünleri blog sitemizden tüm cinsel ilaçlar hakkında bilgi edinmek sitemizi hemen incele uzman yazılarının devamını oku. İnsanların hayatlarındaki cinsel yaşam her zaman güzel gitmeyebilir. Cinsel yaşam olduğu kadar, cinsel sorunlar da olabilir. Cinsel sorunlar kadında da erkekte de görülebilir. Cinsel sorunlar olduğu sürece cinsel yaşamınız istediğiniz gibi gitmez. Cinsel sorunları çözmenin en güzel yolu, bir uzmanla görüşerek ilaç kullanmaya başlamaktır. İlaçların haricinde bazı sorunların çözümü için cinsel terapiler yeterli olacaktır.

Cinsel Sorunlar Nelerdir?

Cinsel sorunlar her zaman ertelenir ya da küçümsenir. Ancak aslında mutsuz olmanızın temel sebebi, cinsel hayatınızda görmezden geldiğiniz sorunlar olabilir. Cinsel hayatınızda ortaya çıkabilecek sorunlar şu şekilde sıralanabilir; Bunlar cinsel sorunlar arasında sayılabilir. Genelde erkekler için cinsel ürünler satıldığı sanılabilir fakat kadınlar için de çeşitli cinsel ürünler mevcuttur. Siz de cinsel hayatınızdaki sorunu doğru bir şekilde tespit etmeli ve hemen doğru ilaca başlamalısınız. Böylece cinsel hayatınız normal bir düzene döner.

Erken Boşalma Sorunu

Maalesef erkeklerin çoğunda olan bu sorun hayatınızı kâbusa çevirebilir. Erken boşalma sorununda erkek, birleştikten birkaç dakika sonra hemen boşalır. Kadın zevk alamaz ve istediği tatmin seviyesine ulaşamaz. Erkeğin bir daha sertleşebilmesi için de uzun zaman gerekebilir. Bu da kadının mutsuz olmasına, erkeğin de utanç duymasına sebep olur. Erken boşalma sorununa çözüm olarak sunulan geciktirici ürünler büyük ölçüde yardımcı olabilmektedir.

Sertleşememe Sorunu

Sertleşememe, diğer adıyla iktidarsızlık problemi de çoğu erkekte görülen bir sorundur. Bu sorunu olan erkekler, normal bir süre içerisinde boşalırlar fakat bir türlü erekte olamazlar. İki ilişki arası ya da ilk ilişkiye hazırlık hep çok uzun sürer. Erkek bir türlü odaklanamaz ve sertleşemez. Kadın hep bir beklenti içinde olur. İlişkiye bir türlü başlanamaz ya da biten ilişkiden sonrası gelmez. Sertleştirici ilaçlar bu anlam da erkeklere kesin çözüm sunan sağlık ürünleridir.

İlişkide Küçülme Sorunu

İlişki esnasına penisin küçülmesi problemidir. Bu problemin temeli genelde psikolojiktir. Bu problem için öncelikle cinsel terapiste başvurmalısınız. Derdinizi açık bir şekilde anlatmalısınız. Psikolojik bir sorununuz yoksa, doktorla görüşmelisiniz. Bunun için size uygun ilacı yazacaktır. Sorununuz fizyolojikse, düzenli ilaç kullanımıyla iyi olabilirsiniz.

Vajinal Kuruluk

Kadınlarda görülen ve cinsel ilişkiyi resmen engelleyen bir problemdir. Vajinal kuruluk probleminin sebebi fizyolojik ya da psikolojik olabilir. Fizyolojik sebep olup olmadığını öğrenmek için, bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına muayene olmalısınız. Sorun fizyolojikse, bunun için belli ilaçlar yazacaktır. Ayrıca cinsel ilişkide mutlaka kayganlaştırıcı kullanmalısınız. Vajinal kuruluğun sebebi psikolojik de olabilir. Bir türlü odaklanamıyor olabilirsiniz. Bunun için yine cinsel terapi desteği almalısınız. Cinsel terapi alırken de gene ilişkilerinizde kayganlaştırıcı kullanmaya devam etmelisiniz.

Vajinismus

Kadınların %90'ında görülen bir problemdir. Cinsel ilişkiyi imkânsız kılar. İlk ilişki korkusudur. Halk arasında duyulan söylentiler yüzünden kadın, cinsel ilişkiyi çok ayıp, günah ve acı verici bir eylem olarak algılar. Bu yüzden de ilk ilişkide kendini çok kasar ve vajina, penisi kabul edemeyecek kadar kilitlenir. Bu sorun tamamen psikolojiktir. Böyle bir sorununuz varsa ve vajinanızın fizyolojik yapısı normalse, kesinlikle bir cinsel terapistten yardım almalısınız.

Cinsel İsteksizlik

Hem kadında hem de erkekte görülen bir sorundur. Bir tarafın cinsel anlamda isteksiz olması, karşısındakini de kendinden soğutur. Böylece çiftler mutsuz olur ve cinsel soğukluk kaçınılmaz olur. Cinsel ilişki olmadan bir ilişkinin yürümesi çok zordur. Çiftler birbirine uzak kalır ve aradaki bağ git gide zayıflar. Bunun için doğal ilaçlar kullanabilirsiniz. İlaçlar haricinde cinsel istek arttırıcı yiyecekler tüketebilirsiniz.

Aşırı Cinsel İstek

Yine hem kadında hem de erkekte görülen bir sorundur. Cinsel isteksizliğin aksine, bir türlü tatmin olamama problemidir. Bu sorunun çözümü için de bitkisel ilaçlar kullanmak gerekir.

Cinsel Ürünler

Tüm bu sorunların çözümü için, eczanede satılan cinsel sağlık ürünleri vardır. Bu ürünler sayesinde artık cinsel yaşamınız düzene girecek ve kâbusunuz olan sorunlar sizi terk edecektir. Cinsel sağlık ürünleri arasında şunlar sayılabilir; Geciktirici spreyler Performans arttırıcı ürünler Penis sertleştirici ürünler Afrodizyak parfümler Kayganlaştırıcı jeller İstek arttırıcı ürünler Bunlar cinsel performansınızı mükemmel bir şekilde etkileyecek ve cinsel yaşamınız artık kâbus olmaktan çıkacak. Size uygun ürünü bulup deneyin ve etkisini hemen görün.

Geciktirici Spreyler

Geciktirici spreyler, erken boşalma sorununa birebir çözümdür. Kullanımı kolaydır ancak dikkatli olmalısınız. Penis başının tamamına sıkmalısınız. Bir kullanımda 3 kez püskürtmelisiniz. Bir süre bekleyip ilişkiye girebilirsiniz. Dilerseniz kullandıktan sonra penisinizi yıkayabilirsiniz fakat buna gerek yoktur. Geciktirici spreyler, vajinaya zarar vermez. Uygun kullanım zamanı ise, cinsel ilişkiden 20 dakika öncedir. En geç 30 dakika öncesinde uygulamalısınız. Bu şekilde yeterli verimi alabilirsiniz.

Performans Arttırıcı Ürünler

Bu tarz ürünler hap ya da krem şeklinde olabilir. Performans arttırıcı ürünler, takviye ürünü gibidir. Sizin daha enerjik ve güçlü olmanızı sağlar. Erkeklerin kullanabileceği bir üründür. Bu ürün sayesinde partnerinizi eskisinden daha mutlu hissettirebilirsiniz. Kendiniz ya da partneriniz cinsel performansınızdan memnun değilse, kesinlikle cinsel performans arttırıcı ürünler kullanmalısınız.

Penis Sertleştirici Ürünler

İktidarsızlık problemi için bir mucize olan sertleştirici ürünler, cinsel hayatınıza yeni bir boyut getirecek. Penisiniz bir türlü sertleşmiyorsa, mutlaka sertleştirici kullanmalısınız. Sertleştirici ürünler sayesinde, hem iki ilişki arasındaki süre kısalacak, hem de cinsel ilişkiye daha çabuk adapte olabileceksiniz.

Afrodizyak Parfümler

Afrodizyak parfümler, cinsel isteksizlik yaşayan kadınların isteğini yerine getirmek içindir. Erkekler tarafından kullanılır ve kadının üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Bu tarz parfümleri kullanarak partnerinizi daha istekli hale getirebilirsiniz. Bu parfümlerin farklı çeşitleri vardır. Fakat parfümü herhangi bir yerden almamalısınız. Afrodizyak parfümler mutlaka eczanelerden satın alınmalıdır. Bu tarz ürünler alırken eczaneden başka yerlere güvenmemelisiniz.
Kayganlaştırıcı Jeller
Kayganlaştırıcı jeller artık her yerde satılıyor. Cinsel birleşmeyi kolaylaştırmak için üretilen ürünlerdir. Özellikle kuruluk sorunu olan kadınlar ya da kendini çok kasan kadınlar için ideal ürünlerdir. Kayganlaştırmak için kayganlaştırıcı jeller haricindeki ürünlere yönelmemelisiniz. Vazelin, bebe yağı ya da nemlendirici kremler vajinanın enfeksiyon kapmasına sebep olabilir. Bu yüzden iyi bir markanın kayganlaştırıcı jeli her zaman işinizi görecektir. Kayganlaştırıcı jellerin çeşitleri de vardır. Aromalı ya da güzel kokulu alternatifleri mevcuttur. Bunların haricinde bitkisel, kokusuz ve renksiz ürünler de vardır. Hem vajinal hem de anal ilişki için kullanılabilir.
İstek Arttırıcı Ürünler
Hem kadından hem de erkekte görülebilen cinse isteksizlik problemi, oldukça mutsuz bir hayata sebep olabilir. Cinsel isteğinizin yani libidonuzun artması için mutlaka cinsel istek arttırıcı ürünler kullanmalısınız. Bu ürünler hap şeklindedir. Eczacınızın talimatına göre düzenli kullanarak şahane bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz. Cinsel Ürünler Eczane Satış Sitesi: https://www.eczaanetrendi.com/ Viagra fiyat Kamagra jel Cialis fiyat